Soczewki okularowe

Dla Krótkowidzów / Dalekowidzów

Soczewki do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności

Krótkowzroczność (łac. myopia) – jest najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną oka ludzkiego. Obraz powstający na siatkówce jest  zamazany, a wrażenie wzrokowe krótkowidza jest nieostre. Żeby dobrze zobaczyć przedmiot, krótkowidz przysuwa przedmiot bliżej oczu. Krótkowidz źle widzi na duże odległości, dobrze natomiast widzi z bliska. W celu poprawy ostrości widzenia krótkowidza stosuje się szkła korekcyjne minusowe.

Dalekowzroczność (nadwzroczność, łac. hyperopia) – jest drugą obok krótkowzroczności najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną oka ludzkiego. Jest wadą, która wzrasta z wiekiem (starczowzroczność, prezbiopia) wskutek postępującego osłabienia aparatu nastawczego oka, w wyniku zmniejszenia sprawności mięśnia rzęskowego i elastyczności soczewki. W celu poprawy ostrości widzenia dalekowidza stosuje się szkła korekcyjne dodatnie.

Pracując, korzystając z aktywnego wypoczynku, ucząc się, w każdej sytuacji potrzebujesz dobrego widzenia. Soczewki  zapewnią każdemu użytkownikowi okularów doskonałą korekcję i komfort widzenia.

Oferujemy lekkie i bezpieczne w użytkowaniu soczewki wykonane z najnowszych materiałów, w najbardziej zaawansowanych technologiach, bezbarwne, barwione i fotochromowe.

AS Optica szczególnie poleca soczewki organiczne (plastikowe) IZOPLAST 174,  IZOPLAST 167, IZOPLAST 160 o wyższym współczynniku załamania światła (wyrażonym cyfrą przy nazwie produktu) i soczewki mineralne (szklane) -  IZOKRON 19, IZOKRON 18, IZOKRON 17. Gwarantują one perfekcyjne widzenie i doskonałe własności użytkowe. Szeroka oferta soczewek wysokoindeksowych mineralnych i organicznych sprawia, że każdy z wadą wzroku znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.

AS Optica poleca stosowanie najlepszych, zaawansowanych technologicznie powłok antyrefleksyjnych, takich jak MysticIdeal. Dzięki temu użytkownik okularów otrzymuje produkt o doskonałych parametrach optycznych i technicznych. Powłoka antyrefleksyjna pozwala na długie utrzymanie soczewek w czystości.

Oferujemy  różnorodne soczewki. Zapytaj swojego optyka, o to, które będą dla Ciebie najlepsze!

SOCZEWKI DRIVEWEAR

To wyjątkowe soczewki dla kierowców. Łączą one w sobie zalety soczewek fotochromowych (zmieniających swe zaciemnienie i kolor w zależności od ilości światła, które na nią pada) i polaryzacyjnych (redukujących oślepiające odbicia od płaskich powierzchni). Dzięki takiemu połączeniu gwarantują komfortowe widzenie w każdych warunkach. Sprawdź jak wyjątkowa to oferta – okulary dla kierowców z soczewkami Drivewear.

Pochmurna
pogoda

w warunkach słabego oświetlenia
soczewka ma intensywny
kolor zielonożółty

Słoneczna pogoda za
szybą samochodu

w świetle dziennym soczewka
ma kolor miedziany

Słoneczna pogoda na
zewnątrz

w ostrym świetle dziennym na
zewnątrz soczewka ma kolor
czerwonawomiedziany

Kolor ten powoduje
rozjaśnienie obrazu
Kolor ten redukuje
nadmiar światła,
zapewnia prawidłowe
rozpoznawanie
Kolor ten maksymalnie
redukuje nadmierne
światło wpadające do oka


SOCZEWKI Z POWŁOKĄ ANTYREFLEKSYJNĄ

By w trakcie dużego wysiłku oczy mniej się męczyły, prowadzący samochód powinni używać soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi. Polepszają one jakość widzenia i eliminują niepożądane refleksy od poszczególnych powierzchni soczewki. Odbicia światła mogą ograniczać czystość widzenia, rozpraszać uwagę i drażnić oczy.

Powłoki antyrefleksyjne
doskonałe podczas prowadzenia samochodu,
zwłaszcza podczas jazdy nocą lub w
deszczu.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE

Soczewki  Xperio to najnowsza generacja soczewek polaryzacyjnych. Dzięki doskonałym właściwościom optycznym zapewniają lepszą ochronę wzroku i komfort widzenia, niż nawet najwyższej klasy soczewki barwione.

Z Xperio świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy!

Soczewki polaryzacyjne Xperio redukują refleksy odbijające się od deski rozdzielczej i maski samochodu, asfaltu  oraz od innych powierzchni poziomych, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.


SOCZEWKI Z POWŁOKĄ BLUE BLOCKER

Powłoka BLUE BLOCKER jest rodzajem filtra, który naniesiony na powierzchnię soczewki podnosi komfort widzenia w utrudnionych warunkach obserwacji.

Powłoka BLUE BLOCKER jest szczególnie przydatna podczas jazdy samochodem w czasie mgły, deszczu, o świcie i zmroku.

Soczewki z powłoką Blue Blocker rozjaśniają
obraz zapewniając doskonałe widzenie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Okulary dla dzieci powinny być lekkie, zapewniać dobre widzenie i szeroko rozumiane bezpieczeństwo oczu.

Polecamy dzieciom lekkie i bezpieczne w użytkowaniu soczewki IZOPLAST 150 MIŚ oraz soczewki poliwęglanowe IZOPLAST ENERGY o nieprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej, elastyczności i przejrzystości.

Idealne dla dzieci są  soczewki okularowe wykonane z najnowszego materiału trivex, czyli w JZO IZOPLAST 153 TRV. Soczewki te są obok soczewek z poliwęglanu najbardziej odporne na uderzenia. Okulary wykonane z soczewek IZOPLAST 153 TRV zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV, estetyczny wygląd oraz wygodę użytkowania wyrażoną w lekkości okularów.

Soczewki dla dzieci to także IZOPLAST 160, które podobnie jak inne wysokoindeksowe soczewki organiczne, odcinają promieniowanie ultrafioletowe w 100%, zapewniają lekkie i estetyczne okulary, są bardzo wytrzymałe na przełamywanie.

Zalety soczewek okularowych dla dzieci:

 • bezpieczeństwo – soczewki plastikowe są lekkie i nietłukące, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV,
 • estetyka – swoboda w wyborze opraw oraz możliwość barwienia na przeróżne, ciekawe kolory,
 • komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość soczewek, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości,
 • gwarancja prawidłowego widzenia.

Twoje oczy męczą się podczas pracy przy komputerze ?

Długotrwałe patrzenie na ekran monitora męczy wzrok. Po wielu godzinach spędzonych przed monitorem ze wzrokiem skupionym na szczegółach można odczuwać lekką utratę ostrości widzenia. Jest to spowodowane zmuszaniem oczu do ciągłego patrzenia na niewielkie odległości, przez co oczy męczą się i tracą swą sprawność. Żeby zachować wzrok w należytym zdrowiu należy do pracy z komputerem zakładać okulary do komputera.

Decydującym elementem poprawy komfortu widzenia jest stosowanie soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi. Powłoki te zmniejszają niepożądane odbicia promieni światła od soczewek okularowych, a przez to zwiększają ilość światła docierającego do oczu.

Eliminują wszelkie zakłócenia pojawiające się na powierzchniach soczewek, ponadto zwiększają wytrzymałość mechaniczną soczewek i pomagają zachować je w czystości.
Dla osób pracujących przy monitorach komputerowych zalecamy najbardziej zaawansowane powłoki antyrefleksyjne: Mystic i  Ideal.

Nie widzisz wyraźnie ? Masz wadę wzroku ?

Dla osób, których oczy wymagają korekcji okularowej, AS Optica poleca do pracy przy komputerze soczewki EXTENSO2. Są one idealnie zaprojektowane do tego typu pracy. Ich unikatowość polega na tym, że zapewniają ostre widzenie zarówno przedmiotów leżących blisko (np. znaki na klawiaturze), w średniej odległości (np. obraz monitora komputerowego), jak i obiektów oddalonych (do 4 m).

Soczewki EXTENSO2 przydatne są nie tylko przy pracy z monitorem komputerowym. Bardzo chętnie korzystają z nich wszystkie te osoby, które potrzebują dobrego, ostrego widzenia przedmiotów znajdujących się bardzo blisko i w średnich odległościach (do 4m). Są to np. muzycy, majsterkowicze, jubilerzy, lekarze, i inni chcący zapewnić sobie komfort dobrego widzenia podczas wykonywania codziennych obowiązków i wypoczynku.

Polecamy soczewki okularowe EXTENSO2 z powłoką antyrefleksyjną IdealMystic.

Dorośli i dzieci potrzebujący komfortu użytkowania okularów oraz maksymalnego bezpieczeństwa podczas uprawiania aktywnej rekreacji (jazda rowerem, tenis, gra w piłkę) powinni skorzystać z lekkich i nietłukących soczewek wykonanych z najlżejszego na rynku materiału TRIVEX lub z soczewek poliwęglanowych ENERGY.

Tym, dla których pasją jest narciarstwo, golf, wędkarstwo lub żeglowanie JZO poleca soczewki POLARYZACYJNE w kolorze brązowym albo szarym. Redukują one odbicia (odblaski) powstające na płaskich, błyszczących powierzchniach (śnieg, tafla wody). Dzięki temu można ujrzeć co dzieje się tuż pod powierzchnią wody, ocenić pochyłość stoku i odległość.

Dla każdego, kto nade wszystko ceni sobie dobre samopoczucie i lubi kolorowe dodatki polecamy soczewki barwione na całą gamę różnorodnych kolorów. W naszej ofercie posiadamy 61 modeli barwienia, a także wykonujemy zabarwienie na każdy inny kolor wybrany przez Klienta.

NOWOŚĆ ! W ofercie soczewki okularowe do opraw sportowych i przeciwsłonecznych RELAX.

Soczewki Relax są przeznaczone do opraw potocznie nazywanych „sportowymi” i „przeciwsłonecznymi”, które charakteryzują się dużym kątem wygięcia. Soczewki Relax korygują wzrok i równocześnie polepszają komfort widzenia dzięki specjalnej konstrukcji soczewek, uwzględniającej specyficzne warunki oprawy.

Do soczewek Relax JZO poleca szeroką gamę barwień chemicznych, które ciekawie prezentują się z powłoką refleksyjną FLASH nadającą soczewkom efektowny, srebrny blask.

Odbiorcy:

 • osoby, które wymagają korekcji wzroku i jednocześnie wybrały oprawę o dużym zakrzywieniu.

Jeśli nosisz soczewki dodatnie lub ujemne, sferyczne lub cylindryczne (toryczne) zapytaj o ofertę soczewek Relax w zakładach optycznych na terenie całej Polski. Soczewki Relax wykonujemy barwione w materiałach o różnych indeksach, fotochromowe, polaryzacyjne i Drivewear.

KIEDY ZACZYNASZ POTRZEBOWAĆ SOCZEWEK PROGRESYWNYCH…

U większości osób, średnio po 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu.

Niezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów do czytania.

Okulary do czytania są niezbędne do wykonywania wszystkich czynności, w czasie których wzrok skupia się na przedmiotach znajdujących się w bliskiej odległości od oczu. Przedmioty te są wówczas widziane wyraźnie, ostro. Niestety, przy przenoszeniu wzroku na przedmioty w większej odległości od oczu, okulary do czytania przestają być przydatne ? nie zapewniają dobrego, wyraźnego widzenia obiektów położonych daleko i w odległościach pośrednich. Wówczas trzeba je zdjąć i najczęściej zmienić na inne ? o innej mocy korekcyjnej.

W ten sposób konieczne staje się korzystanie z dwóch par okularów, a co gorsza ciągłe ich zmienianie i pamiętanie o każdej z nich. Nie jest to sytuacja komfortowa, sprawia wiele kłopotów i nie zapewnia oczom wygodnego funkcjonowania.

ROZWIĄZANIEM TYCH PROBLEMÓW SĄ OKULARY Z SOCZEWKAMI PROGRESYWNYMI JZO!!!
Jak dobrać soczewki progresywne dla Twoich oczu ? U nas znajdziesz porady jak najlepiej dobrać okulary progresywne.

Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu ? wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu ? wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie.

Soczewki progresywne JZO mają różne konstrukcje uwzględniające różne potrzeby użytkowników okularów.

Wybierz soczewki dla siebie:

Odkryj nową przestrzeń widzenia!
Soczewka o najnowocześniejszej na rynku konstrukcji, uwzględniającej anatomię oka. Polecana wszystkim, którzy chca korzystać z najnowocześniejszych osiągnięć technologii optycznej. Gwarantują natychmiastową adaptację.

Gwarancja dobrej jakości widzenia!
Soczewki wykonane w najnowocześniejszej technologii obróbki cyfrowej (DS), gwarantują wysoki komfort widzenia na każdą odległość i doskonałe widzenie obuoczne.

Nowoczesne i modne soczewki do małych opraw!
Soczewki wykonane w najnowocześniejszej technologii obróbki cyfrowej (DS), zindywidualizowane i wyspecjalizowane do małych opraw.

Komfortowe widzenie w każdym wieku!
Intro to uniwersalna soczewka progresywna, przeznaczona dla prezbiopów w każdym wieku. Zapewnia naturalne i komfortowe widzenie na wszystkie odległości.

Najlepsze rozwiązanie na start!
Pierwsza soczewka progresywna zaprojektowana specjalnie dla młodych prezbiopów (osób, które zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska i z daleka). Soczewki zapewniają wyjątkowo szerokie obszary do bliży i odległości pośrednich oraz optymalne widzenie na odległości dalekie.

Idealne widzenie na każdą odległość!
Soczewki zindywidualizowane o szerokich polach widzenia dali i bliży. Długość kanału progresji dopasowana jest do mocy soczewek.

Małe o dużych możliwościach!
Konstrukcja soczewek jest dopasowana do indywidualnych potrzeb, każdego użytkownika. Szczególnie polecane do małych opraw.

Dobra jakość w dobrej cenie!
Soczewki z szerokim obszarem do bliży i szerokim kanałem progresji, dzięki czemu zapewniają użytkownikom łatwą adaptację.

Wyraźna równowaga!
Soczewki zapewniają zrównoważone widzenie obuoczne oraz komfortowe widzenie na każdą odległość niezależnie od wady wzroku.


Widzenie dali
Widzenie pośrednie
Widzenie bliży

WIDZENIE DZIĘKI SOCZEWCE PROGRESYWNEJ

Światło jest niezbędne do widzenia, jednak w nadmiarze może uczynić widzenie trudniejszym.
Nadmiar promieni słonecznych może być przyczyną wielu schorzeń, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych. Eliminacja szkodliwego promieniowania UV, jest mocnym argumentem, od kiedy liczne badania wskazały na bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na UV i patologiami oka (m.in. katarakta). Dlatego ochrona naszych oczu przed nadmiarem promieni słonecznych jest tak ważna.

 • SOCZEWKI FOTOCHROMOWE
  Znanym i cenionym przez użytkowników rozwiązaniem ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym są soczewki fotochromowe, które w zależności od ilości promieniowania UV automatycznie zmieniają swoje zabarwienie, ułatwiając korzystanie z okularów zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Soczewki fotochromowe reagują na promieniowanie UV i tylko wystawione na działanie tego promieniowania dokonują zmiany zabarwienia.


OFERTA SOCZEWEK FOTOCHROMOWYCH JZO:

Soczewki Transitions? są produktem najbardziej zaawansowanym technologicznie i skierowanym do najbardziej wymagających klientów. Od stycznia 2009 r. w ofercie dostępna jest nowa generacja tych soczewek. W udoskonalonej formie, soczewki Transitions jeszcze szybciej reagują na zmiany warunków oświetlenia oraz zapewniają większą ochronę wzroku przed rażącym światłem w umiarkowanych i wysokich temperaturach.
W ofercie JZO są dostępne w różnych konstrukcjach (jednoogniskowych, dwuogniskowych i progresywnych) oraz w różnych współczynnikach załamania światła zapewniając użytkownikom szeroki wachlarz możliwych kombinacji.

Soczewki Acclimates to soczewki jednoogniskowe zapewniające wygodę użytkowania w zmiennych warunkach oświetlenia.

Soczewki SunSensors są wysoce zaawansowanym produktem, wykonywanym z materiału organicznego wysokiej jakości, opracowanego przez firmę Corning. W ofercie JZO dostępne są jako soczewki jednoogniskowe.

Soczewki fotochromowe organiczne w wersji EKOnomicznej i w wersji mineralnej
Soczewki te są produktami przeznaczonymi dla tych, którzy poszukują rozwiązań najtańszych.


 • SOCZEWKI POLARYZACYJNE

  Soczewki polaryzacyjne  Xperio ?  od kwietnia 2010 r. w ofercie JZO!
  Soczewki  Xperio to najnowsza generacja soczewek polaryzacyjnych. Dzięki doskonałym właściwościom optycznym zapewniają lepszą ochronę wzroku i komfort widzenia, niż nawet najwyższej klasy soczewki barwione.

 • POWŁOKA UV-400
  To rodzaj bezbarwnej powłoki, która naniesionna na powierzchnię soczewki okularowej organicznej (plastikowej) zapewnia jej użytkownikowi całkowitą ochronę przed promieniowaniem UV.

  W ofercie JZO powłokę taką można zamówić w połączeniu z soczewką wykonaną z podstawowego materiału organicznego, czyli Izoplast 150. Inne soczewki, o wyższych współczynnikach załamania światła, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV bez dodatkowych uszlachetnienień.

 • POWŁOKA UV-color
  Wszystkim zaopatrującym się w okulary przeciwsłoneczne polecamy soczewki barwione z dodatkową powłoką UV-color. Podnosi ona właściwości ochronne barwionych soczewek okularowych przed promieniowaniem ultrafioletowym. UV-color zawsze jest oferowana w połączeniu z barwieniem soczewki. JZO posiada w swej ofercie 61 różnych modeli barwienia, a także barwi soczewki na dowolny, wybrany przez klienta kolor.

Oryginalny wygląd – soczewki barwione

Każdy użytkownik okularów  chce dobrze widzieć i ładnie wyglądać.

S zeroka paleta barwień stwarza możliwość wykorzystania okularów jako elementu własnego image’u, pozwala nadążać za modą bez względu na korekcję wady wzroku.

Soczewki barwione  zdobią, chronią wzrok i wspomagają widzenie gdy pracujemy i odpoczywamy. Istnieje możliwość barwienia zarówno soczewek mineralnych jak i organicznych. Na soczewki mineralne nakładamy powłoki brązowe o różnym stopniu zaciemnienia, natomiast soczewki organiczne barwimy na przeróżne, ciekawe kolory według palety barwień , albo na życzenie klienta.

Szczególnie polecamy soczewki z barwieniem fizjologicznym , które obniżają napięcie narządu wzroku i podnoszą komfort widzenia, gwarantując wierne odtwarzanie barw natury (np. koloru nieba, wody i roślinności). Barwienie to dostępne jest na soczewkach organicznych (plastikowych) w kolorze brazowym, szarym i czarnym.

Kontakt AS OPTICA

37-200 Przeworsk, ul. Rynek 24
tel. (16) 648-72-08 ; 885-503-366
emial: przerworskoptyk@gmail.com

 • Poniedziałek - Piątek od 900 do 1700
 • Sobota od 900 do 1300

Oddział w Łańcucie

37-100 Łańcut, ul.Królowej Elżbiety 4
tel. 887-503-366
emial:optyklancut@gmail.com

 • Pon - Pt od 1000 do 1800
 • sob - od 900 do 1300

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Ankieta

Na co zwracasz uwagę przy zakupie okularów w Zakładzie Optycznym?

Zobacz wynik ankiety

Loading ... Loading ...

COOKIE

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.